SAO PAULO, BRAZIL - JULY 17: Coach Edgardo Bauza of Sao Paulo gives advise during the match between Corinthians and Sao Paulo for the Brazilian Series A 2016 at Arena Corinthians on July 17, 2016 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Friedemann Vogel/Getty Images)

Përfaqësuesja e Argjentinës në futboll ka emëruar përzgjedhësin e ri, 58-vjeçarin Aduardo Bauza, ka konfirmuar Federata e Argjntinës e Futbollit (AFA).
Bauza ka zëvë vendin e Gerardo Martino, i cili i largua nga stoli pas humbjes nga Kili në finale e Copa America.

Gjatë karrierës së tij të pasur, Bauza dy herë e ka fituar Copa Libertadores në vitin 2008 me skuadrën nga Ekuadori, LDU Quinta dhe në vitin 2014 me San Lorenzo. Para se të vinte në këtë post,ai drejtojë skuadrën e njohur Sao Paolo, me të cilën skuadër sivjet arriti në gjysmëfinale.

Tash e vetmja pyetje nga të gjithë në Argjentinës është se a do të mund përzgjedhësi i ri ta bind Lionel Messi të kthehet në përfaqësuese, pasi futbollisti më i mirë në botë e zyrtarizojë largimin pas humbjes nga Kili.

Artikulli paraprakNadal nuk luan në “double” në Rio
Artikulli tjetërBarcelona përzihet në pazar të Interit