Argjentina drejtë titullit botëror po shkon me një formacion shumë ofanziv.

Trajneri argjentinas Jorge Sampaoli nuk i alrgohet eksperimentit me pesë futbollistë ofanziv apo më saktë me formacionin 2-3-3-2 kur skuadra e tij e posedon topin, përcjell Korneri.net

Pritet që para portierit të jenë mbrojtësit Otamendi dhe Fazio, pastaj para tyre Marcado, Mascherano dhe Taglifico. Në sulm do të jenë mesiguri Aguero dhe Messi, kurse pas tyre Di Maria, Lo Celso dhe Lanzini. Sa do të funksionoi ky formacion (sistem) i Argjentinës, do ta shohim në Rusi. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here