Liverpool është duke e monitoruar situatën e mesfushorit ofanziv turk Arda Turan. Sipas Daily Express, trajneri Jorgon Klopp e ka në sytë e tij anëtarin e Barcelonës pasi atje Turan nuk po luan shumë kurse te Liverpool do të kishte një vend të sigurtë në formacionin e parë.

Transferimi i tij në Premier League është i mundshëm, por aspak i lehtë për shumë arsye, dëshira e lojtarit dhe vullneti i klubit katalunas.

Artikulli paraprakKane bëhet problem te Tottenham
Artikulli tjetërMençuria e Juventusit, ylli belg në Torino pas asnjë cent