Trajneri i Gjilanit, Arbnor Morina, në një prononcim të shkurtër për “Korneri.net”, e ka cilësuar derbin Anamoravës si një ndeshje që duhet përjetohet, kurse synim në këtë ndeshje nga skuadra e tij trajneri prishtinas ka thënë se ka fitoren.

“Është drrbi i madh në futbollin tonë, kështu që duhet të përjetohet, pasi përpos spektaklit në fushë prezentë janë edhe dy tifozëritë që gjithmonë shfaqin spektakël në tribuna. Ne jemi të përgatitur për këtë ndeshje, dhe ne do të tentojmë ta fitojmë atë në mënyrë që ti gëzojmë tifozët tanë”, ka thënë Morina për “Korneri.net”.

Artikulli paraprakDel Piero befason Higuainin pas ndeshjes me Napolin, ja si i’a kthen argjentinasi
Artikulli tjetërBesnikëria e Icardit ndaj Interit, shuan shpresat e tifozëve të Real Madrid