Largohet nga Flamurtari, dhe sërish merr timonin e një klubi.

Skuadra e Arbërisë e cila siguroi vend në elitën e futbollit kosovar pasi  FFK-së, e pezulloi Ligën  e Parë për shkak të pandemisë, skuadra nga Dobraja ishte në pozitën  dytë të klasifikimit dhe kështu arriti këtë sukses të madh dhe historik, shkruan Korneri.net

Zyrtarët e klubit pas bisedës që patën disa ditë me Arbnor Morinën, që deri tash mbajti pozicionin e drejtorit sportiv te Flamurtari, vendosi që sërish të jetë trajner dhe nënshkroj kontratë 1-vjeçare me Arbërinë me mudnësi vazhdimi edhe për një tjetër. /Korneri.net  

Artikulli paraprakChelsea fitoi me meritë dhe me fat ndaj Crystal Palace
Artikulli tjetërLazio dorëzohet për titullin, Lecce e mposht dhe del nga zona e rënies