Pas përfundimit të ndeshjes për mikrofonin e Supersport Kosova, foli trajneri i Gjilanit Arbnor Morina, i cili assesi nuk arriti ta kapërdijë mënyrën sesi skuadra e tij e pranoi golin nga Prishtina, pasi paraprakisht lojtarit të tij ia kishtë dhënë detyrën që ta ruajë golashënuesin këtë rast Liridon Kukajn, dhe kur pranohet goli kështu, është normale që nuk i pëlqen asnjë trajneri, e aq më pak Morinës.

“Ajo që është kryesorja në këtë ndeshje është që duhet t’iu them “bravo” lojtarëve sepse kanë luaftuar, luajtën mirë, kanë krijuar lojë dhe raste, por nuk arritëm të shënojmë. E pranuam golin prej pakujdesisë më të madhe që ekziston në futboll, dhe u dënuam. Mendoj që më tepër nuk kemi çfarë të flasim për këtë takim”.

 

 

 

 

Artikulli paraprakMbrojëtsit ia siguruan Prishtinës fitoren e radhës
Artikulli tjetërKushtrim Munishi: “Po na penalizon qetësia pas golit”