Njihet si futbollisti më i shpejtë në botë, së paku ka qenë deri para pak vitesh.

Në ndeshjen e fundit shënoi golin e epërsisë, dhe pati paraqitje të shkëlqyeshme gjatë ndeshjes në Emirates, në fitoren që skuadra e tij Manchester United e fitoi 1:3 ndaj Arsenalit, shkruan Korneri.net.

Ai është Antonio Valencia, që në këtë ndeshje bëhet futbollisti me më së shumti paraqitja nga Amerika jugore. Ai u paraqit për herë të 303 në Premier League, duke e tejkaluar tashmë ish anëtarin shumë vjeçar të Newcastle United, Nolberto Solano që mbeti me 302 paraqitje. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakRënia e frikshme e Cristiano Ronaldos
Artikulli tjetërGjyqtaret e ndeshjeve të Digitalb Kupës, ndeshja kryesore në Gjilan referohet nga…