Nëse duket dhe është skuadra më aktive në Evropë ende u hap zyrtarisht afati kalimtar veror për futbollistë, Milan nuk po punon vetëm për të transferuar lojtarë, por edhe do shesë një numër të konsideruar të tyre,shkruan Korneri.net.

Në klubin e famshëm italian kanë vizituar zyrtarë të klubit turk Antalyaspor, të cilët kërkojnë tre futbollistë. Fjala është për mbrojtësin Gabriel Paletta dhe mesfushorët  Jose Sosa e sidomos Juraj Kucka. Nga shitja e tyre së pari do të lirohen vendet për prurje të reja e posaqërisht të pasurohet edhe më shumë buxheti për transferime. /Korneri.net

Artikulli paraprakInzaghi merr drejtimin e skuadrës së njohur në Seria A
Artikulli tjetërF1, Vettel “skuq” Montecarlon. Hamilton, nga kreu në vendin e 8