Futbolli vitet e fundit futbolli ka evoluar madje edhe shumë rregulla kanë ndryshuar por Anglia pritet që së fundmi të bëjë një ndryshim të madh.

Anglezët janë të gatshëm që në sezonin 2017/2018 të minimizojnë edhe më shumë gabimet e gjyqtarëve, me të cilën do të korrigjojnë automatikisht vendimet e gabuara të gjyqtarëve, shkruan agjencia e lajmeve “Index.hr”.

Vitet te fundit sponsorët janë bërë më të rëndësishme se tifozët dhe në ngjarje të mëdha si Kampionati Europian, Kampionati Botëror apo Champions League miliona euro shkojnë në arkat e klubeve apo kombëtareve.

Për një gabim pa dashje të gjyqtarit, mund të shkaktohet një dëm i madh financiar për ekipin që i është mohuar e drejta që sezonin e ardhshëm pritet t’i besohet teknologjisë.

Image

Artikulli paraprakDe Biasi Kosova do ti prishë punë Shqipërisë
Artikulli tjetërVazhdojnë polemikat De Biasi vs Taulant Xhaka [FOTO]