Futbolli në ditët e sotme ka nis të jetë shumë monoton, sa herë që një trajner nuk dëshiron të humbë.

Kështu ishte pikëisht këtë herë në miqësoren Angli-Brazil, ku Gareth Southagate u mbrojtë gjatë tërë ndeshjes me gjithë futbollistët “catenaccio” përballë brazilianëve të favorizuar, dhe në fund dy zero të mëdha, shkruan Korneri.net.

Portieri i Anglisë, Joe Hart e shpëtoi në tri raste skuadrën e tij e cila nuk krijoi asnjë mundësi shënimi për 93 minuta lojë, pasi kryesisht mbrohej edhe me pesë lojtarë në vijën e fundit e shpesh herë edhe me tetë.
Brazili dëshmoi se ka kapacitet ta fitoj botërorin e ardhshëm sepse ka lojtarë të jashtëzakonshëm në secilin pozicion. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjermanët treguan pse janë të veçantë…shënojnë në frymën e fundit
Artikulli tjetërGjermania favorit për nikoqir të Euro 2024, shpall kandidaturën