Sulmuesi i Milanit, Noah Okafor u përfshi në një aksident të vogël rrugor, derisa ishte pasagjer. 

Siç raporton “SportMediaset”, ai ka pësuar një prerje të vogël në vetull dhe tashmë do të humbasë ndeshjen me Bjellorusinë, të planifikuar për më 15 tetor. Kjo u vendos nga stafi mjekësor i Kombëtares së Zvicrës të cilët kanë sugjeruar që futbollisti të qëndrojë në shtëpi që plaga të shërohet më shpejt.

Okafor do të kthehet në “Milanello” për tu stërvitur me shokët e tij nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli për të qenë i disponueshëm për ndeshjen e së dielës më 22 tetor kundër Juventusit, në kryendeshjen evropiane.

Artikulli paraprakSi ka mundësi që Bellingham shënon kaq shumë te Reali?! Përgjigjen e jep Henry
Artikulli tjetërLAJMI I FUNDIT: Brahim Diaz zgjedh Marokon!