Sulmuesi i Chelsea Callum Hudson-Odoi, është arrestuar të dielën  pasi kishte shkelur rregullat e karantinës.

Mediet britanike raportuan se  19-vjeçari kishte  dalë në orën 4 të mëngjesit, duke takuar një modele që e kishte njohur në internet, dhe menjëherë ishte ndaluar nga policia vendore, përcjell Korneri.net

Odoi i cili kishte rezultuar pozitiv me Koronavirus, thuhet se i ka kërkuar modeles që ta vizitojë në shtëpinë e tij, duke u veshur vetëm me të brendshme. Anësori i skuadrës londineze dhe modelja kanë shkëmbyer  mesazhe filtruese gjatë gjithë natës, dhe pas muhabetit të nxhetë, kishin vendosur të takohen.

Anglezi i dërguar asaj një makinë që ta shoqërojë drejt udhëtimit në shtëpinë e tij në perëndim të Londrës, mirëpo  takimi i tyre duket se nuk shkoi mirë, pasi modelja më vonë ka telefonuar policinë dhe një ambulancë. Sipas raportit të policisë, gruaja është dërguar në spital, ndërsa burri i arrestuar në vend ngjarje, është ndalur në polici. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajm i madh erdhi, futbolli i Kosovës mund të rifillojë
Artikulli tjetërKomenti epik i Ismet Munishit