Andres Iniesta në ndeshjen e mbrëmshme mes Barcelonës dhe Atletico Madrid ka shkruar histori në La Liga.

Mesfushori i Barcelonës ka thyer rekordin e asisitime në disa sezone rresht në ndeshjen e cila u nda barazim me rezultat 1-1.

Ai asistoi golin e Neymar, duke u bërë lojtari i parë që asiston të paktën një herë në 14 sezone të La Ligës rresht.

Artikulli paraprakLRF Prishtinë: Orari i ndeshjeve të javës së katërt
Artikulli tjetërE bujshme: Ja sa fiton Yaya Toure, pa luajtur asnjë ndeshje