Trajneri italian i Bayern Munceh, Carlo Ancelotti, dëshiron të gjejë pasardhësin e Xabi Alonso, i cili tashmë është i moshuar dhe për të qenë në nivele të larta klubi baravarez kërkohet një emër i ri. Ancelotti është duke insistuar që ta sjell në Allianz Arena mesfushorin italian të PSG, Marco Verratti. Për talentin axur janë të gatshme më shumë se 45 milionë euro.

 

Artikulli paraprakMarseille në Londër për Payet
Artikulli tjetërZbulohet arsyeja pse mund t’i ndërpritet kurimi Schumacher