EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or single club/league/player publications/services. Mandatory Credit: Photo by Pressinphoto/Shutterstock (14078382dv) Brahim Diaz and Luka Modric of Real Madrid CF Real Madrid v Getafe CF, La Liga 2023-2024, date 4. Football, Santiago Bernabeu Stadium, Madrid, Spain - 2 Sept 2023

Brahim Diaz nuk është i vetmi që ka shqetësuar trajnerin Carlo Ancelotti në ndeshjen e fundit të Real Madrid, atë ndaj Cadiz, që përfundoi me fitoren 0-3 të “Los Blancos”.

Në konferencën e dhënë për mediet, tekniku italian zbuloi se edhe Luka Modric ka pësuar një problem fizik, gjë që do e mbajë kroatin për pak kohë jashtë fushës së blertë.

Modric ka një mbingarkesë dhe mendoj se është pikërisht kjo. Ai luajti shumë mirë, në një pozicion që nuk është i tij në nivel mbrojtës.”-tha Ancelotti.

Gjendjet e Diaz dhe Modric do të vlerësohen në ditët në vijim, teksa deri më tani në infermierinë e Real-it, pa përmendur dy emrat e fundit janë: Vinicius, Guler, Militao, Kepa, Courtouis, Camavinga dhe Tchouameni.

Artikulli paraprakFeronikeli 74′ e kaloi edhe Lirinë
Artikulli tjetërBayern kryen punë të madhe duke blinduar portën