Një zë i rëndësishëm tregu vjen nga Anglia.

Carlo Ancelotti do t’i kërkojë zyrtarëve Evertonit ta transferojnë  Ciro Immobilen nga Lazio, objektiv ky që është jashtëzakonisht i vështirë për faktin se Lazio është në Champions League, dhe me shumë gjasë golashënuesin më efikas në Evropë nuk besohet se do ta shesin, përcjell Korneri.net

Megjithatë, trajneri italian po kërkon gola të sigurt, dhe ai mendon se Immobile do të ishte ideal në skemat dhe lojën te Everton, mirëpo edhe Ancelotti e di shumë mirë që marrëveshja me Lototin dhe Taren nuk është e lehtë në këto momente, por së paku po tenton. /Korneri.net

Artikulli paraprakTrofeu i çmuar i Digitalb Kupës ua mundëson skuadrave daljen në Evropë
Artikulli tjetërCosmo Books