Trajneri i Dritës, Amir Alagic nuk është aspak i kënaqur me rezultatin final të ndeshjes derbi kundër Gjilanit, pork a shkëndija se Drita e tij mund të del nga kjo krizë e rezultateve e aspak e lojës. Pas ndeshjes Alagic tha:

“Jam i dëshpëruar për rezultatin final, por assesi me lojën e treguar. Nga ndeshja në ndeshje po shoh përparim, por rezultatet positive nuk mund të vijnë brenda natës. Luajtëm mirë në momente, mirëpo duhet të them se janë disa lojtarë që ende po funksionojnë si amatorë, dhe puna me ta duhet të vazhdojë me intenzitetin më të madh.

Kemi 10 ditë pushim pasi do të jetë kombëtaret e zëna dhe do të shkojmë në Shqipëri për përgatitje. Ma merr mednja që pasi të kthehemi nga atje gjërat do të përmirsohen” than ë fund Alagic.

 

 

Artikulli paraprakArbnor Morina: “Fitoi futbolli, jo Gjilani”
Artikulli tjetërSpanja bën gati më të mirët kundër Italisë dhe Shqipërisë