Kombëtarja e Amerikës në basketboll ka fituar medaljen e artë olimpike, pasi mposhti Serbinë me rezultat 96:66.

Realisht Amerika ishte cilësuar favorit në finale për faktin se nga shumë kush Serbia ishte cilësuar me fat pas arritjes në finale.

Koshashënuesi më i mirë te Amerika ishte Counsis me 30 pikë, Durant me 24 dhe Thompson 13, kurse te Serbia më efikasët ishin Nedovic me 14 pikë dhe Macvan me 11 pikë të shënuara.

Kujtojmë që me fitoren e sontme, amerikanët mbrojtën medaljen e artë të fituar në Olimpiadën e kaluar.

Artikulli paraprakLajmi i fundit/ Një tjetër futbollist tradhton Shqipërinë për Kosovën
Artikulli tjetërSapo erdhi në Inter, është në shitje!!!