Është absolutisht e bujshme ajo që është raportuar sot nga “Il Tempo”. Kjo media italiane, përveçse merr përsipër të njoftojë lamtumirën e Allegrit për Juventusin, me synim Premier League, flet edhe për një përpjekje nga ana e Juventusit për të rrokur Maurizio Sarrin e Napolit.

Gazeta e njohur romake, në fakt, zbulon një takim të javëve të fundit mes trajnerit aktual të bluve dhe drejtuesve të Juventusit, për të diskutuar të ardhmen, por natyrisht që t’ia rrëmbejnë De Laurentiis nuk do të jetë aspak e lehtë.

Marrëdhëniet mes dy klubeve nuk janë shumë të qeta, sidomos pas rastit të Higuain, verën e kaluar. Kësaj here, për ta lënë të lirë Sarrin nuk do të jetë e mjaftueshme respektimi i ndonjë klauzole, por bardhezinjtë duhet të bindin presidentin e Napolit, që ka bërë të ditur gatishmërinë për të rinovuar me trajnerin deri në vitin 2020.

Ndjenja, me pak fjalë, është se Sarri destinohet të mbetet një ëndërr për kampionët e Italisë, ndërsa për pasues të Allegrit në stolin e Juventusit sot kanë dalë kryesisht dy emra: Luciano Spalletti dhe Paulo Sousa. Të dyve u mbaron kontrata me klubet aktuale qershorin e ardhshëm./Telesport/.

Artikulli paraprakFat i bardh dhe fat i zi në të njejtën kohë për Mathieu Valbuena [VIDEO]
Artikulli tjetërMilani rikthen sytë për të nënshkruar me Wilshere