Inter-Juventus nuk mund të mos prodhojë polemika. Në fakt, derbi i Italisë këtë herë u shfaq pa tension në fushë teksa zikaltërit u kualifikuan në finalen e Kupës së Italisë pas fitores 1-0. Mirëpo, në tunelin që të dërgon në dhomat e zhveshjes, nervat nuk mbajtën trajnerin e bardhezinjve Masssimiliano Allegri.

Ky i fundit është kapur me drejtuesit e Inter, Dario Baçin dhe Beppe Marotta me të cilin ka bashkëpunuar tek Juventus. Allegri përdori një gjuhë të rëndë ndaj zikaltërve duke theksuar se ata janë një m…, ndërsa drejtuesve të Inter iu bëri të qartë se ata do ta mbyllin këtë kampionat në vend të gjashtë dhe jashtë Champions League.

Nga ana tjetër, Allegri nuk kurseu as futbollistët e tij të cilëve me ton të lartë ua bëri të qartë objektivin, ta mbyllin këtë kampionat mbi Interin në renditje. Mbetet për t’u parë në vijim nëse këto ulërima dhe ofendime të Allegrit janë marrë parasysh nga vëzhguesit dhe nëse janë referuar te gjyqrari, pasi përndryshe trajneri livornez rrezikon edhe një dënim.

Artikulli paraprakFIA konfirmon rregullat e reja të garave Sprint, nisin këtë fundjavë në Baku
Artikulli tjetërSpanjolli i famshëm drejt Milanit