Trajneri i Juventusit, Masimilliano Allegri, ka dhën një intervistë dëshpëruese pas humbjes 1:4 në finale të Champions League nga Real Madrid.

“Faleminderit djema. Ne patëm një vit të shkëlqyer, por sonte nuk ia dolëm. Bëmë një pjesë të parë të mirë, por rezultati 2:1 na preu këmbët. Pjaniç pati dhimbje dhe dalja e tij na prishi ekuilibrin. Në ndeshje të tilla duhet shtrënguar dhëmbët për të luajtur edhe ashtu. Ne luajtëm mirë vetëm 50 minuta, në vend se të luanim 95″, shtoi ish trajneri i Milanit.

Artikulli paraprakKjo është deklarata bombastike e Zidane pas triumfit në finale të Champions League
Artikulli tjetërBarcelona tregon anën e jashtëzakonshme të sportivitetit, e uron Real Madridin për trofeun e Champions League