Alex Sandro do të mbetet te Juventus. Kështu ka deklaruar trajneri i ampionëve të Italisë, Masimiliano Allegri menjëherë pas fitores ndaj Romë në turneun ICC, pas penalltive 6-5 me rezultat të përgjithsëm, shkruan Korneri.net.

Allegri ka thënë se një futbollist si Sandro nuk ka gjasa të shitet. “Është futbollist  jashtëzakonshëm, i cili është përmirsuar edhe më shumë prej se erdhi tek ne, dhe besoni se do të bëhet edhe më i mirë. Ai nuk largohet dhe këtu merr fund gjithçka”, deklaroi Allegri i cili tash po mendon për Superkupën e Italisë përball Lazios. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakArda Turan drejtë gjigantit turk
Artikulli tjetërMaqedoni – Shqipëri, UEFA vendos për stadiumin