Pas humbjes së Superkupës së Italisë, presidenti Aurelio de Laurentiis po mendon që të shkarkojë trajnerin Gennaro Gattuso.

Edhe më keq për Napolin erdhi fundjavën që e lam pas, sepse skuadra e Gattusos edhe pse kaloi në epërsi pas vetëm pak sekondash,m në fund humbi nga Verona 3-1, dhe duket se këtu përfundoi durirmi it ë parit të klub it, përcjell Korneri.net

Tifozët e Napolit janë edhe më të ashpër këtyre dy ditëve, sepse edhe ata mendojnë se Gattuso nuk është i duhuri, dhe kërkojnë një ndryshim sa më të shpejtë në krye të klubit, andaj presidenti po mendon të sjell të famshmin Massimiliano Allegrin, për të cilin bisedimet kanë nisur. /Korneri.net

Artikulli paraprakCoppa Italia, derbi evropian: Inter apo Milan në gjysmëfinale
Artikulli tjetërTare po punon mençur, transferon anëtarin e Milanit