Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka vajtuar mungesën e mbrojtësit Loret Sadikun
Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në stadiumin ‘Loro Boriçi’, duke u mposhtur 6:0 nga Kroacia.

Në mungesë të Loret Sadikut, u mendua se Amir Rrahmani9 do të jetë i pazëvendësueshëm në ekipin e Bunjakit, por ky i fundit vendosi ta zëvendësojë atë me Pepan, duke thënë se e bëri këtë për shkak të kundërshtarit.

“Loret Sadiku nga mungoi në këtë ndeshje. Ai është shumë i rëndësishme dhe u pa mungesa e tij. Zëvendësimi i Amir Rrahmanit me Pepan ishte për shkak të kundërshtarit, asgjë tjetër”, tha Bunjaki.

Artikulli paraprakMediat serbe gjejnë kohë të tallen me humbjen e Kosovës
Artikulli tjetërPaqarada e krahason Kosovën me Brazilin, ja deklarata e tij