Skuadra turke e Galatasaray është nën presion për yllin e saj portugezz, Bruma, i cili është duke përjetuar formën më të lartë në karrierën e tij edhe Galatasray e ka huazuar te spanjollet e Real Sociedad.

Sipas mediave britanike, Bruma kërkohet nga Tottenham dhe Arsenal, kurse vet futbollisti ditë më parë e ka konfirmuar dëshirën për të luajtur në “Emerates” te Arsenal.

Artikulli paraprakMediat italiane: Ky mesfushor është perfekt për skemën e Allegrit
Artikulli tjetërFOTO/ Ronaldinho kthehet te klubi i madh europian