Në momente kur merkatoja verore është duke shkuar drejt fundit, spekulimet për përforcime nga klubet italiane s’kanë të ndalur.

Sipas mediave italiane, caku i radhës për Inter, Roma dhe Milan është portugezi i skuadrës franceze Monaco, Joao Moutinho.

Moutinho gjatë kësaj vere ishte i kërkuar edhe në Premier League nga Tottenham dhe Chelsea, mirëpo mesfushori kishte shprehur hapur simpatinë për futbollin italian, kështu qe një transferim i tij në Serie A edhe mund të kthehet në realitet.

Artikulli paraprakLajm i fundit: Milan bën publike ofertën për Riccardo Quaresma
Artikulli tjetërJu kujtohet braziliani Dante? Tërsisht e pabesueshme se ku është transferuar!