Tashmë gjithçka është e qartë.

David Alaba do të luaj për klubin më të madh evropian, Real Madrid, pasi ai dhe mbretërit janë dakorduar për transferimin e austriakut në Bernabeu, përcjell Korneri.net

Alaba do të vesh fanellën e Realit nga qershori, lajm të cilin e ka bërë publik e përditshmja spanjolle Marca. Alaba largohet pas një dekade nga Bayern Munchen. Ai do të jetë lojtar i lirë dhe do të mbetet në Allianz Arena deri në fund të stinorit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here