Disa futbollistë të Gillingham FC (ekip që luan në Ligën e Dytë në Angli) kanë pësuar një aksident automobilistik.

Brenda automjetit kanë qenë mbrojtësi i djathtë Keje Aleksandër, mesfushorët Xhoni Uilliams, Timote Dieng, Xhorxh Lapslie dhe sulmuesi Makaulei Bone.

BMV-ja ka qenë me shpejtësi të madhe dhe më pas ka humbur kontrollin duke goditur një makinë të parkuar pranë një muri.

Raportohet se futbollistët ishin rrugës për në ose nga stërvitja rreth orës 10:50 të së enjtes.

Videoja e aksidentit është bërë virale në rrjetet sociale.

Artikulli paraprakLukaku flet nga Belgjika: Jam nervoz, nesër do jem në Itali të firmos kontratën me Romën
Artikulli tjetër40 vite pa fitore në San Siro, Milani i gëzohet traditës ndaj Torinos