LONDON, ENGLAND - MAY 09: Wayne Rooney of Manchester United in action with Pape Souare of Crystal Palace during the Barclays Premier League match between Crystal Palace and Manchester United at Selhurst Park on May 9, 2015 in London, England. (Photo by John Peters/Man Utd via Getty Images)

Futbollisti i skuadrës angleze Crystal Palace, Papa Souare u dërgua me helikopter në spital pas një aksidenti horror në Londër.

26-vjeçari ka marrë plagë të rënda, por për fat pa rrezik për jetën.

Fotot tregojnë se si është shkatërruar makina e tij, një Mercedes G63.

Shoferi i makinës tjetër nuk pati nevojë për trajtim në spital.

Makinat u përplasën kokë më kokë.

Artikulli paraprakVala Superliga e Kosovës në futboll: Fakte dhe statistika
Artikulli tjetërLRF Prishtinë: Java e dytë kaloi në dominimin e favoritëve