Foto Fabio Ferrari/LaPresse 22/08/2016 Torino, Italia Sport Calcio Torino FC - Allenamento al centro sportivo Sisport - Amichevole contro la squadra Primavera Nella foto: Ajeti Photo Fabio Ferrari/LaPresse 22/08/2016 Turin, Italy Sport Torino Fc - Training at the Sisport Centre - friendly match with Young Team. In the pic: Ajeti

Sipas burimeve të mediave italiane pranë klubit të Torinos, trajneri Sinisa Mihajlovic po e vlerëson mundësinë për t’i ofruar një shans mbrojtësit shqiptar në takimin e shtëpisë kundër Chievos, duke ulur në stol një mes Rossetinit dhe Castan.

Arsyeja është e thjeshtë: gjatë muajit dhjetor Torino do të ketë një kalendar të ngjeshur, pasi do të luajë në transfertë me Sampdorian në Marassi, në shtëpi me Juventusin në derbi, në “San Paolo” me Napolin, për ta mbyllur më 22 dhjetor me Genoan, ndaj është shumë i nevojshëm aplikimi i rotacionit.

Artikulli paraprakYlli i Galatasaray në “orbitën” e Tottenham
Artikulli tjetërZyrtarë të Milanit nesër në “Artemio Franchi”, do të monitorohen dy kroatë dhe një uruguajan!