AMSTERDAM, NETHERLANDS - SEPTEMBER 29: Bertrand Traore of Ajax is chalenged by Darwin Andrade of Standard Liege during the UEFA Europa League group G match between AFC Ajax and R. Standard de Liege at the Amsterdam Arena on September 29, 2016 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Sa herë që janë takuar në garat evropiane skuadrat holandeze dhe belge, aty ka pas futboll të fortë dhe të paparashikuar. Kështu edhe këtë herë në Amsterdam Arena ku Ajax ii famshëm mposhti minimalisht 1-0 Standard Liege me golinq ë e shënoi Kasper Dolberg. Me këtë tri pikë, Ajaxi prinë në grupin G me 6 pikë ngda dy ndeshje.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Celta Vigo fitoi në shtëpi ndaj Panathinaikos 2-0, me dy golat e vonshëm të shënuar në 6 minutat e fundit nga John Guidetti dhe Daniel Wass. Skuadra spanjolle është e dyta në tabelë me 4 pikë.

 

 

Artikulli paraprakFiorentina me “manita”, Paok fitoi në udhëtim
Artikulli tjetërDe Biasi tregon të ardhmen: “Dua të respektoj kontratën me Shqipërinë”