Ajax forward Bertrand Traoré (C) reacts after fourth goal during UEFA Europa League semi-final, first leg, Ajax Amsterdam v Olympique Lyonnais (OM) on May 3, 2017 in Amsterdam. / AFP PHOTO / Emmanuel DUNAND (Photo credit should read EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images)

Gjiganti holandez Ajax e ka bërë hapin gjigant drejt finalës së madhe të Europa League, pasi në ndeshjen e parë gjysmëfinale e ka mposhtur skuadrën franceze të Lyonit me rezultat 4:1.

Një hat-trinck i Traore dhe Dolberg shënuan golat për vendasin, kurse golin e vetëm për Lyon e shënoi Valbuena.

Artikulli paraprakLajmi i Fundit: “Torcida” braktis ndeshjen Trepça – Sigal Prishtina
Artikulli tjetërTrepça nuk i bën ballë “furisë” bardhekaltër! Deklasohet në Minatori…