Pas largimit të trajnerit holandez Peter Bozs i cili edhe zyrtarisht nënshkroi me gjigantin gjerman Borussia Dortmund, stoli i Ajaxit ka mbetur bosh, dhe ai duhet që të mbushet sa më shpejtë që është e mundur, shkruan Korneri.net.
Janë dy emra të njohur dhe favoritë të mëdhenjë për të marr postin e të parin në klubin e famshëm holandez, dhe pikërisht nëjri prej tyre ka qenë edhe lojtar dikur.
I pari është Clarence Seedorf, kurse i dyti Jaap Stam.
Njëri prej tyre do të jetë shumë shpejt trajner i Ajaxit. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Jardim vazhdoi kontratën
Artikulli tjetërTjetër transferim nga Arsenal te Man.City