FA mund ta dënojë sulmuesin argjentinas Kun Aguero me tri ndeshje mos lojë për shkak se ka qëlluar kundërshtarin në ndeshjen e fundit kampionale. Pas provave telezive është parë shumë mirë sesi Aguero e qëllon me bërryl mbrojtësin e West Ham Winston Reid, në fitoren e “citizens” 3-1. Por, pasi është analizuar kjo situatë mirë, po pritet verdikti final i denimit apo jo të tij.

Nëse kjo do të ndodh, atëherë Aguero nuk do të luajë në derbin e qytetit kundër Man.United, Baournemouth dhe Sëansea në FA Cup.

aguero

Artikulli paraprakRooney: Tërhiqem nga kombëtarja pas botërorit
Artikulli tjetërFoto që dëshmon blerjet e dështuara në Angli