Ylli i Manchester City, Kun Aguero, mund të dënohet nga Federata e Futbollit të Anglisë pas një ndërhyrje të ashpër në duelin e vikendit të kaluar ndaj West Ham.

Ndërhyrja e ashpër e Agueros nuk ishte vërejtur nga gjyqtarët e ndeshjes, mirëpo në reprizat televizive ishte parë qartë mos Fair-play i argjentinasit.

Nëse dënohet, Aguero rrezikon të mungojë në derbin e 10 shtatorit ndaj Manchester United.

Artikulli paraprakZyrtare: Ish-anëtari i Interit dhe Parmës përfundon në kampionatin belg
Artikulli tjetërRrëfehet Nasri: Guardiola më kërkoi të qëndrojë, por unë..?