Nuk është ende e kryer asgjë, kalimi i Shkodran Mustafit te Arsenal. Agjenti i shqiptarit ka hedh poshtë lajmet e fundit që thanë se Valencia dhe Arsenal janë dakorduar që Mustafi të kaloi në Emirates.

“Bisedimet janë duke vazhduar, por nuk ka asnjë marrëveshje konkrete në mes Mustafit dhe Arsenalit, e as në mes klubeve” ka thënë Ali Bulut për magazinën “Kicker.de”. Sipas mediave angleze Arsenali kreu punë me lojtarin për shifrat 30 milionë euro.

Artikulli paraprakInter kreu punë! Të hënën portugëzi në Milano
Artikulli tjetërRio 2016: Murray e Nadal kualifikohen në çerkefinale