Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane, gjiganti bavaraz Bayern Munchen është afër marrëveshjes me sulmuesin polak, Robert Lewandowski, për rinovimin e kontratës.
Lewandowski është mjaftë i pëlqyer nga shumica e trajnerëve të topskuadrave evropiane, por dukët që synimi i tij dhe i zyrtarëve të Bayern është që të zgjatët sa më shumë bashkëpunimi.

Artikulli paraprakZyrtare: Sulmuesi i famshëm rumun pensionohet nga futbolli
Artikulli tjetërDiego Lopez “kërkon” Spanjën nga Espanyoli