Istanbul Basaksehir e ka fituar derbin ndaj Galatasaray me rezultat të thellë 5:1, duke dominuar tërsisht këtë ndeshje.

Heroi i këtij takimi ishte Emanuel Adebayor, i cili shënoi hat-trick dhe nga njëherë tjetër realizoi Attamah dhe Koyunolu, kurse golin e vetëm për mysafirët e shënoi Gomis.

Pas këtij barazinu të dyja këto skuadra kryesojnë kampionatin me nga 26 pikë të tubura./Korneri.net.

Artikulli paraprakPa problem Barcelona mposhti Leganes
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Napoli – Milan