MADRID, SPAIN - NOVEMBER 26: Cristiano Ronaldo of Real Madrid applauds after Real beat Sporting de Gijon 2-1 in the La Liga match between Real Madrid CF and Real Sporting de Gijon at Estadio Santiago Bernabeu on November 26, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Nuk ka diskutim se Cristiano Ronaldo është favoriti kryesor për “Topin e Artë” që do të ishte hera e katërt e tij që e fiton, pasi statistikat flasin gjithmonë në anën e tij.

Portugezi i famshëm “makineria e golave”, edhe njëherë tjetër dëshmoi aftësitë e tij të golashnënuesit.

CR7 shënoi dy gola ndaj Sporting Gijon të shtunën mbrëma për ta arritur në kuotën e 51 golave këtë vit, dhe kështu bëhet futbollisti i vetëm që për gjashtë vite rresht shënon 50 e më shumë gola brenda një viti kalendarik.

 

Artikulli paraprak“Bombë” nga Anglia: Ozil te njëri nga gjigantët nga Manchesteri?
Artikulli tjetërFërshëllehet Benzema, a është ky sinjal i largimit?