Jack Wilshere ka pranuar se është i pasigurt në lidhje me të ardhmen e tij në Arsenal, pasi kontrata e tij me “Topçinjtë” vazhdon deri në fund të këtij sezoni. Mesfushori i Anglisë ende nuk ka bërë një ndeshje të plotë këtë sezon në Premier League, duke u shfaqur vetëm 65 minuta deri më tani, megjithëse ka bërë shtatë fillime në kompeticionet e kupës.

Me marrëveshjen e tij aktuale që mbaron në fund të kësaj fushate, ka dyshime serioze nëse ai do të jetë ende në Emirates sezonin e ardhshëm. Dhe ai rrëfeu se kur nuk luan, ai nuk mund të ndihmojë, por të mendojë për atë që do të ndodhë gjatë disa muajve të ardhshëm.

“Asgjë nuk kalon në mendjen tënde kur ju nuk luani, përveçse kush po luan dhe çfarë mund të bëni për të ndikuar në lojë”, i tha ai “The Guardian”.

“Nëse unë jam në stol në një ndeshje të Premier League, jam duke menduar: ‘Çfarë mund të bëj që të vij nga stoli?’ Pasi unë jam në terren të stërvitjes, jam i fokusuar, duke u përgatitur për ndeshjen e ardhshme. Më kanë mbetur vetëm 6 muaj këtu”, tha anglezi.

Wilshere shpreson të rikthehet në XI në ndeshjet e Premier League në javët dhe muajt e ardhshëm dhe është duke duruar, ndërkohë që këmbëngul se e di se si të kujdeset për trupin e tij më mirë tani si ai maturohet.

“Nuk është vetëm tani që dua të luaj – kam dashur të luaj për moshat”, shtoi ai. “Kam folur me trajnerin dhe ai e di se dua të luaj në Premier League. Unë gjithashtu duhet të respektoj se ekipi ka luajtur mirë”, deklaroi mesfushori.

Artikulli paraprakRomën e ndali portieri i jashtëzakonshëm Sorentino
Artikulli tjetërMoti i egër ‘pushton’ Europën, shtyhen dy ndeshje në kampionatin e njohur