A mund të cilësohet si provokim kjo foto e publikuar në rrjetet sociale të Granit Xhakës?

Sigurisht se futbollisti më i përfoluar në Kosovë dhe në mbarë shqiptarinë në kohët e fundit ka qenë pikërisht anëtari i Arsenalit, i cili është i ftuar nga përfaqësuesja e tij e Zvicrës për ndeshjet kualifikuese për botërorin e vitit 2018.

Një foto si kjo nga kosovarët është cilësuar si provokim direkt i Xhakës, pasi shihet se si ai del nga makina për t’iu bashkuar shokëve të tij te përfaqësusja e Zvicrës pasi edhe dhe shqiptarët tjerë janë grumbulluar pas ftesës së përzgjedhësit Vladimir Petkovic.

 

Artikulli paraprakPse denohët Boateng!
Artikulli tjetërCilët janë futbollistët e parë që morën konfirmimin nga FIFA për Kosovën