Kemi parë shumë gola të bukur gjatë këtij viti i cili është në përfundim e sipër. Golat e bukur kanë ardhë nga e gjithë bota, por ndoshta ky që do ta shihni në video mund të jetë për golin e vitit 2016.

Golashënuesi vjen nga kampionati kilean, emri i të cilit është Alejandro Camargo që mbron ngjyrat e skuadrës Universidad Concepcion. Më fitoren 3:1 ndaj O’Higgins, 27-vjeçari shënoi nga 65 metra distancë.

Shikone videon dhe binduni, e nëse mendoni se ka pas gol më të bukuar, shkruani menjëherë.

 

 

Artikulli paraprakInter me rënie të lirë, asnjëherë më keq që nga sezoni 1921/22
Artikulli tjetërLewandowski ka marr këtë vendim!