Gjërat e vogla shumë shpesh dalin dhe bëhen të mëdha. Por themi të vogla sepse ky tregim shumë interesant nis nga ndeshja miqësore e para disa muajve kundër Ishujve Farore, ku Kosova kishte shënuar fitore me rezultat 2-0, dhe atë me një njeri më pak në fushë.

Po e përmendim faktorin njeri ngase në atë takim pas dy kartonëve të verdhë nga loja ishte larguar Bersant Celina i cili nëse nuk e keni ditur nuk ka të drejtë loje kundër Finlandës.

Edhe pse sipas informacioneve tona që kemi “Korneri.net”, FFK-së, është duke prit përgjigje nga FIFA, lidhur me këtë çështje, por nëse e marrim shembullin e Shqipërisë që me rezultat identik e kishte mposhtur Luxenburgun, megjithatë e kishte humbur ndeshjen 0-3 në tavolinë, pasi Ergus Kaçe nuk kishte pasur të drejtë të luante sepse pikërisht ishte ndëshkuar me dy kartona të verdhë (të kuq) në ndeshjen paraprake miqësore kundër Austrisë.

Kujdesi duhet të jetë i madh, sepse ta humbësh lojën rastësisht për një gjë të tillë do të ishte “vdekje” për të gjithë, andaj sigurtë se një gabim të tillë si Shqipëria nuk do ta bëjë edhe Kosova.

Ne përkujdesemi për ju!

celina

Artikulli paraprakGuardiola e la jashtë listës së Champions
Artikulli tjetërFOTO / U-21, sherr mes futbollistëve shqiptarë dhe atyre grekë