Chelsea mposhti Manchester City 2:1 në ndeshjen kryesore në Premier League të mërkurën mbrëma, dhe me shumë gjasë kjo fitore e bënë klubin londinez kampion të Anglisë.
Kjo tashmë ka mbetur të shihet edhe pse janë edhe tetë ndeshje deri në fund, por pas përfundimit të ndeshjes doli një statistikë jashtëzakonisht interesante që ndoshta edhe nuk e keni ditur.

Në fakt, Antonio Conte bëhet trajneri i parë që e ka mposht Pep Guardiolan në dy ndeshje brenda një stinori, apo deri mbrëmë kurrë në karrierën e tij si trajner Guardiola nuk ka pësuar humbje dy herë nga i njëjti kudërshtar.
Duhet pranuar se Man.City luajti më mirë, krijoj më shumë raste, por në fund rezultati isht në favorin e Chelsea, diçka që e tha edhe vet strategu spanjoll pas ndeshjes.

Artikulli paraprakE kërkon e gjithë Evropa, por ai mund të përfundojë te Milani [FOTO]
Artikulli tjetërPër këtë çmim Inter e dërgon te Manchester edhe në “shpinë”