Është skuadra më e madhe në Evropë, skuadra e vetme që gjithmonë historikisht ka qenë në mesin e skuadrave pretendente për titull të kampionit në Spanjë dhe më gjerë.

Është fitues i 11-të, trofeve të Ligës së Kampionëve si askush tjetër në Kontinentin e vjetër, dhe plotë 32 herë kampion i Spanjës.

Pas gjithë këtyre sukseseve, trofeve, gëzimeve dhe statistikave mbreslënëse, ja edhe një tjetër që Real Madridi e theu vikendin që e lam pas.

Në fakt, fitorja 5-2 ndaj Osasunas ishte e 15-ta, rresht në La Liga dhe në këtë mënyrë e theu rekordin personal që e kishte që nga viti 1961, kur klubi mbretëror atëbotë numëronte 14 fitore rresht.

Me këtë skuadër, kush e di cilat rekorde tjera do të thyhen

Artikulli paraprakBin Laden, kthehet në jetë!
Artikulli tjetërDihen grupet në BIBL, kosovarët mes vete kështu do të luajnë