Nuk është Ronaldo, e as dikush tjetër më i miri në golat spektakoltar.

CR7 realizoi një supergol ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, gol i cili bëri xhiron e botës me shpejtësinë më të madhe të mundshme, mirëpo është një lojtar më i mirë se Ronaldo dhe të gjithë të tjerët, përcjell Korneri.net

Nuk ka qenë në ndonjë skuadër të madhe, por ishte sulmues shumë i rrezikshëm te Atalanta, Cagliari dhe më vonë te Genoa.
Bëhet fjalë për kilianin Mauricio Pinilla.
Ju duket e çuditshme, por është shumë e vertetëm sepse ai është “mbret” i këtyre golave spaktakolar.
Ai gjatë karrierës së tij ka shënuar dhjetra gola të tillë, ndërsa edhe vet e ka pranuar se golat e tillë për të ishin si për dikë tjetër penalltitë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNdëroi jetë Ray Wilkins, dikur ishte pjesë edhe i Milanos
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan-Inter