Ai ishte pjesë e klubit të Barcelonës, por u largua si një futbollist i nivelit mesatar për 400.000 në drejtim të Sampdorias nga skuadra e katalanase.

Fjala është për kapitenin e Interit, Mauro Icardi, i cili nga Sampdoria ishte transferuar te Inter, kurse tani vlera e tij në merkato është 100 mln euro.

Artikulli paraprakYlli i Atalantës “shuplakë” ekipit dhe tifozëve: Ëndërrojë të luajë për Romën ose…?
Artikulli tjetërÇ’ka po ndodh me Leicester City? Shkëlqimi që u shndrrua në errësirë…