ARTIKUJT E FUNDIT

Kessiè pritet të huazohet në Janar

0
Sipas gazetës iberike Sport.es, Barcelona mund të duhet të përfshijë Franck Kessié, i cili sapo ka kaluar nga Milan në një transferim të lirë,...

Kaosi me golin e anuluar të Juventusit, flet Shoqata e Gjyqtarëve: Jemi të bindur...

0
Kaosi i golit të anuluar të Milik në fund të ndeshjes mes Juventusit dhe Salernitanës ka qenë padyshim tema e ditës në Itali. Gabimi...

Drejtuesit nuk e mohojnë shitjen e Interit, Marota: Nuk është kompetenca ime, por…

0
Bepe Marotas i është dashur të punojë në shumë fronte. Pasi ka lënë pas afatin kalimtar veror, administratori i deleguar i Interit është përpjekur...

Lajme të këqija për kombëtaren afrikane, futbollisti i Bayern-it dëmtohet dhe humbet Botërorin

0
Një lajm i keq ka ardhur për Senegalin, pasi mbrojtësi i djathtë, Bouna Sarr, ka thyer një tendinë në gjurin e majtë dhe për...

Shtyrja e ndeshjeve prej ndarjes nga jeta të Mbretëreshës, kaos me kalendarin, zgjidhjet të...

0
Shtyrja e ndeshjeve të Premier League, pas vdekjes së Mbretëreshës Elisabeta e Dytë, ka ngjallur mjaft diskutime. Ka nga ata që kanë protestuar duke...

Rekordi i brazilianit të Realit, tani vlen 100 milionë

0
Reali i Madrid fitoi përsëri, këtë herë kundër Mallorcas së Muriqit në Santiago Bernabéu (4-1) në atë që ishte fitorja e gjashtë e sezonit...

Arsenali nuk do të luajë në Europa League këtë javë për shkak se nuk...

0
Ndeshja e raundit të dytë të grupit A të Ligës së Evropës mes Arsenalit dhe PSV-së, e cila do të luhej të enjten në...

Romano: Leipzig refuzoi ofertën e Chelseat për Gvardiol sepse ai pret një klub tjetër

0
Fabrizio Romano shkruan se RB Leipzig refuzoi ofertën e Chelseat në fund të gushtit për Josko Gvardiol. Bëhet fjalë për një transferim që duhej të...

Bild: Lojtarët e Bayernit i kthejnë shpinën Nagelsmann

0
Bayern barazoi 2:2 me Stuttgartin të shtunën në Allianz Arena pasi pësoi një gol në kohën shtesë dhe ishte barazimi i tretë radhazi në...

Christian Mba për herë të dytë fiton çmimin “Ylli i Javës” 

0
Federata e Futbollit e Kosovës vazhdon ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Çmimi i më të mirit në javën e gjashtë i Superligës i...