ARTIKUJT E FUNDIT

Lëndimi i Angel Di Maria e bën Juventusin të dridhet: “Rivlerësohet për 10 ditë”

0
Argjentinasi i njohur u ankua për një problem muskulor gjatë ndeshjes kundër Sassuolos. Raporti mjekësor i klubit të Juventusit nxori në pah një zgjatje...

Aubameyang drejt Chelsea, Alonso pjesë e negociatave

0
Chelsea zhvilloi bisedime me gjigantët e La Ligas gjatë fundjavës dhe janë të përgatitur të bëjnë një ofertë këtë javë për Pierre-Emerick Aubameyang, por...

Depay dhe Paredes në Juventus

0
Edhe dy transferime shumë të rëndësishme në shtëpinë e Juventusit. Sipas mediumeve spanjolle, sulmuesi holandez, Mmephis Depay, do të largohet nga Barcelona pasi nuk e...

Gomez në Man.City

0
Manchester City ka konfirmuar ardhjen e Sergio Gomez (21 vjeç) nga Anderlecht për 15 milionë euro. Ai është një mbrojtës i majtë sulmues me të...

Kjo nuk ka ndodh që 51 vite në xhiron e parë në Serie A

0
Përfundoi xhiroja e parë në Serie A. Janë shënuar 34 gola, dhe vetëm katër skuadra nuk kishin shënuar së paku një gol, por e veçanta...

Ten Hag vazhdon ndëshkimin, i heq ditën e pushimit skuadrës dhe i detyron të...

0
Këto janë ditë shumë të tensionuara në Manchester United, pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para të Premier League, 1-2 ndaj Brighton dhe...

Milan dhe Inter e refuzuan, Atl.Madrid bileta e fundit për Ronaldon

0
Aksi Mançester – Madrid nuk është zbehur ende dhe Cristiano Ronaldo ka një shans të fundit për t’u larguar nga United. Anglezët janë në kërkim...

Orari i ndeshjeve të Superligës për xhiron e dytë

0
Në fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në futboll. Ndeshja e paraparë për shtunën ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës...

Chelsea niset për Gordon

0
Chelsea është e interesuar për Anthony Gordon , një sulmues i talentuar i Everton. Sipas medieve britanike, Chelsea ofroi 40 milionë funte, por Everton e...

Asensio largohet nga Real Madrid? Mourinho e fton te Roma

0
Mediat e ndryshme spanjolle dhe evropiane, po  shkrujnë se Roma është e interesuar për Marco Asension e Real Madridit. Sulmuesi spanjoll mund të largohet nga...