Barcelona në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në edicionin 2006/07, në xhiron e fundit ëstë daahur të shënonte fitore ndaj Werder Bremen, ndërsa ajo ndeshje do të mbahet në mend me mjeshtërinë e Ronaldonhos.

Braziliani legjendar e shënoi golin e parë në fitoren 2:0 kudër gjermanëve, pasi e kishte mashtruar portierin Tim Wiese pas gjuajtjes zhagas poshtë barikadës.

Deco, bashkëlojtari i Ronaldonhos e ka zbuluar tash sesi ish futbollisti më i mirë në botë e realizoi atë gol spektakolar dhe si e parashkoi.

“Iu ofrova Ronaldonhos për të diskutuar si dhe kush do të tentoi nga gjuajtja e lirë, por ai më tha vetëm këto fjalë: Shkoni në mesin e fushës të më pritni, sepse unë do të shënoi”. Dhe me tëvërtetë kishte shënuar.

 

Artikulli paraprakTjetër rekord për Leo Messi
Artikulli tjetërLojtarët e Realit frikësohen nga huliganët polak